מיחזור נייר
מיחזור קרטון ונייר עיתון
גריסת נייר ומדיה מגנטית
מוצרי נייר ואריזה
מיחזור פלסטיק
אחזקה ומכירת ציוד
מיחזור

לחצו כאן לצפייה בסרטון "גלגולו של נייר" באתר YNET

מהו מיחזור 
המיחזור הינו תהליך בו פסולת, מוצרים וחומרים שונים עוברים מיון בו מופרדת הפסולת מהחומרים ברי המיחזור. החומרים ברי המיחזור עוברים עיבוד המחזיר אותם למצב ראשוני כחומר גלם המאפשר שילובם מחדש והחזרתם למעגל הייצור של מוצרים חדשים. מיחזור פלסטיק לפתיתים ממוינים מהווה חומר גלם חוזר לתעשיית הפלסטיק.

מיחזור פסולת גזם מהווה בסיס ליצירת קומפוסט לחיפוי קרקע ומצע לגידול בעלי חיים.תהליך המיחזור כולל טכנולוגיות רבות ומגוונות המפרידות את מרכיבי הפסולת השונים, מיצוי החומרים המתאימים למיחזור מתוכם ועיבודם עד לשלב קבלת חומר הגלם הראשוני.חומרים שאינם ברי מיחזור מופנים לתהליכי שריפה  מהם מופקת אנרגיה.
תהליך המיחזור הופך את חומרי האשפה לחומרים ומרכיבים בעלי ערך כלכלי. עליה ברמת החיים בארץ ובעולם תורמת להגדלת נפח האשפה המשונע לאתרי הטמנה. ישראל מייצרת כ-4.5 מליון טון אשפה בשנה. כמות זו גדלה בכ-4% בשנה. פסולת נייר,קרטון ועיתון מהווה כ-33% מנפח פסולת האשפה וטיפול נכון בחומרים אילו מהותי לצמצום נפח האשפה.
רוב האשפה הולכת ל"קבורה" במטמנות בקרקע. שיטה זו גורמת להפסד של עתודות קרקע ולמפגעים סביבתיים שעיקרם: זיהום מי התהום,מפגעי ריחות ועשן,ריבוי חיידקים ומזיקים אחרים ולהפסד כלכלי.טיפול נכון בערימות של פסולת תעשייתית, עירונית ופרטית יכול לצמצם משמעותית את נפח האשפה למנוע מפגעים סביבתיים ולשפר את איכות החיים ואיכות הסביבה.
השבחת הפסולת באמצעות מיחזור יוצרת את ה יתרונות הבאים:

 • מיזעור כמות האשפה המובלת להטמנה
 •  הקטנת הוצאות בתהליך פינוי האשפה
 • צמצום עתודות הקרקע המופנית לאצירת פסולת אשפה
 • חסכון במטבע חוץ ובאנרגיה למדינה
 •  יצירת מקומות עבודה
 •  איכות סביבה טובה ונקייה יותר


תהליך מיחזור נייר וקרטון
תהליך המיחזור מתחיל בדיוק בנקודה בה עלינו להחליט לאיזה מיכל או פח אנו משליכים את פסולת הנייר והקרטון. הנייר נאסף בבית, בבית הספר, במקום העבודה או במרכז המסחרי ונאגר במתקנים מיוחדים המיועדים רק לנייר או קרטון. צוותי השרות של אמניר מיחזור, נהגי משאיות מסורים, עוברים בכל נקודה ונקודת ריכוז מעבירים את הנייר אל מפעלי המחזור.

יש ברחבי הארץ למעלה מ 100,000 נקודות איסוף של חברת אמניר מיחזור. המשאית פורקת את פסולת הנייר במפעל המיחזור ועובדי המפעל ממיינים את הנייר, מוציאים ממנו מזהמים שונים כגון פלסטיק, עץ ועוד.
מכבש ענק דוחס את הנייר או הקרטון לקוביות (בלות) ששוקלות עד 700 קילו ומשאית מובילה את הקוביות למפעל ייצור הקרטון.
את הבלות מכניסים למעין אמבטיה גדולה (פלפר) שם מתפרק הנייר לסיבים. לאמבטיה הזו מוסיפים כל הזמן מים עד שהתערובת כל כך דלילה שאפשר להזרים אותה בצינורות למכונת ייצור הנייר. את התערובת שמורכבת ברובה ממים וחלק הקטן מסיבי נייר או קרטון ( למעשה 98% מים וכ2% סיבים בלבד) מתיזים בעוצמה על רשת גדולה הנעה על גלילים במהירות. המים זורמים דרך הרשת אך הסיבים, סיבי הנייר,  נותרים עליה. הרשת , שנקראת גם שטיח, נעה דרך מערכת של גלילים שסוחטים עוד ועוד מים מהסיבים, וכשכבר לא יוצאים עוד מים, עובר הנייר הרטוב דרך גלילים המחוממים בקיטור, כמו מגהץ אדים. מעט המים והלחות שנותר בנייר מתאדה החוצה ומהמכונה מתגלגל נייר או קרטון חדש.  עד לפני כמה דקות הוא היה קוביית פסולת.
את הקרטון או הנייר מגוללים (יוצרים גליל ) על טבור גדול והמנוף מרים את הגליל החדש , ששוקל לעיתים 15 טון , למכונת החיתוך. מכונת החיתוך מגוללת לאחור את כל הנייר ומגלגלת מחדש על טבור אחר.  בדרך, בין גליל אחד לשני, עובר הנייר על סכינים חדות ואלו חותכות אותו מרוחב של כחמישה מטרים לרצועות צרות יותר, לפי בקשת הלקוח. הגלילים החתוכים מועמסים על משאיות ונוסעים למפעל לייצור ארגזי קרטון, או מפעל ייצור נייר טואלט.

 


חברת אמניר מיחזור ומיחזור נייר
חברת אמניר מיחזור על כל זרועותיה מפתחת אמצעי איסוף ומיון במרכזי עיבוד ומפעלי מיחזור מתקדמים. חברת אמניר מיחזור מתמקדת באיסוף חומרי ניר ,קרטון, עיתון ופלסטיק. 

איסוף חומרים אילו, מאפשר פיתוח חומרי גלם חליפיים לתעשיית הנייר הקרטון והפלסטיק וכתוצאה מכך מצטמצם יבוא התאית שהיא חומר גלם בתהליך ייצור הנייר, מושג חסכון רב מטבע חוץ ומואץ תהליך שימור איכות הסביבה, תוך  "חינוך"
והנעת  הציבור
הפרטי והמגזר העסקי והתעשייתי לאיסוף פסולת למיחזור לטובת הכלל. חברת אמניר מיחזור מטפלת בפסולת נייר והקרטון ע"י: הפרדה במקור,
הקטנת נפחים, הפרדת הפסולת בתחנות מעבר ובמפעלי הפרדה.
שיעור פסולת הנייר המגיעה כיום בארץ למיחזור עומדת על כ-40% , המטרה היא להגיע ללמעלה מ 50% מיחזור בישראל.שיעור זה  קיים כבר במדינות כארה"ב וצרפת, בעוד במדינות אירופה המערבית כאוסטריה וגרמניה עומד שיעור מיחזור פסולת נייר וקרטון על כ-75%. על כן למיחזור ניר חשיבות רבה הן בקרב הציבור הפרטי- בתי האב והן בקרב התחום התעשייתי. על מנת להגיע לשיעור זה של מיחזור חברת אמניר מיחזור פועלת במספר דרכים מול הציבור הפרטי והעסקי:
מיצוי פסולת נייר והפרדה במקור בתעשייה. חינוך התלמידים ובני הנוער לפעולות הפרדת נייר וקרטון מחומרי אשפה והבאתם לנקודות האיסוף. וכן עידוד פעולות מיחזור לרווחת הציבור דרך הרשויות המקומיות.
פיתוח של כלי איסוף ,כלי אצירה וכלי שינוע ברמת טכנולוגית מתקדמת לטובת הפרט והכלל.
מתן מגוון שירותי מיחזור נייר, מיחזור קרטון, גריסת נייר  ואיסוף פלסטיק.
במקביל חברת אמניר פועלת ברמה הלאומית להגברת מעורבות גורמי הממשל בפעולות הנדרשות לעידוד נושא המיחזור ע"י:

 • עידוד גופים ממשלתיים לאכיפת חוקי המיחזור, חוק הפיקדון והפרדה במקור.
 • מתן סיוע ועדיפות למפעלים העושים שימוש בחומרים ממוחזרים.
 • מתן מעמד של "מפעל מאושר"  למפעלי מיחזור.
 • הגדלת תמרוץ לרשויות העומדות ביעדי מיחזור.
 • הגדלת  השתתפות הגורמים הממלכתיים במימון כלי אצירה  ושינוע.
 • הגדלת המוטיבציה למצום כמויות הטמנה להעלאת אחוזי המיחזור.
 • מעורבות ממלכתית בעידוד הציבור  לאיסוף ולמיחזור.

 

 

 

 

 בניית אתריםבניית אתרים 
                     אמניר מיחזור.                                                               תנאי שימוש באתר